Tüm Tedavilerimiz

Bilgi alın & randevu oluşturun.

Whatsapp hattımızdan tedavilerimiz ile ilgili bilgi alabilir, randevunuzu hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Ortodonti Tedavisi

Pedodonti, çocukların diş  sağlığına odaklanan diş hekimliği dalıdır. Çocuklar için diş sağlığı, erken yaşlardan itibaren önemli bir konudur ve diş problemleri, çocukların genel sağlıklarını ve mutluluklarını etkileyebilir. Pedodontistler, çocukların dişlerinin sağlıklı gelişmesini ve korunmasını sağlamak için eğitilmiş ve uzmanlaşmıştır.

Pedodontistler, çocukların ağız sağlığı sorunlarını tedavi etmek için özel teknikler ve ekipmanlar kullanırlar. Bunlar, çocukların dişlerinin temizlenmesi, dolguların yapılması, dişlerin çekilmesi veya çocukların dişlerinin doğru şekilde büyümesi için düzenli olarak takip edilmesi gibi tedavileri içerir.

Pedodontistler, çocukların dişlerinin sağlıklı bir şekilde büyümesini ve gelişmesini sağlamak için ailelerine diş fırçalama, diş ipi kullanımı ve sağlıklı diyetler hakkında eğitim verirler. Çocukların diş hekimine gitmesi korkutucu olabilir, bu nedenle pedodontistler, çocukların kendilerini rahat hissetmeleri için özel olarak tasarlanmış kliniklerde çalışırlar.

Pedodonti, çocukların diş sağlığı için önemli bir rol oynar ve çocukların diş sağlığı sorunlarına erken müdahale edilmesi, daha ciddi problemlerin önlenmesine yardımcı olur. Ebeveynler, çocuklarının dişlerinin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için düzenli diş kontrolleri yaptırmalı ve çocuklarının diş fırçalama ve diş ipi kullanımı gibi sağlıklı diş bakımı alışkanlıklarını öğrenmelerine yardımcı olmalıdır.

Ortodonti hakkında sıkça sorulan sorular

Diş teli tedavisi, dişlerinizde aşağıdaki gibi problemler varsa önerilebilir: Çapraşıklık Aralıklı dişler Dişlerin kapanış bozukluğu (maloklüzyon) Çenelerin önde veya geride olması Fazladan veya eksik dişler
Tedavinin süresi, dişlerinizin ve çenelerinizin ne kadar düzeltilmesi gerektiğine bağlı olarak değişir. Ortalama olarak, diş teli tedavisi 1-3 yıl sürer.
Diş teli takıldıktan sonra ilk birkaç gün dişlerinizde hafif bir ağrı veya rahatsızlık hissedebilirsiniz. Bu ağrı genellikle reçetesiz satılan ağrı kesiciler ile hafifletilebilir.
Tedavinin maliyeti, kullanılan yönteme, tedavi süresine ve diş hekiminin tecrübesine bağlı olarak değişir.

Uzman hekimlerimizden bilgi alın, randevunuzu oluşturun.

Whatsapp hattımızdan tedavilerimiz ile ilgili bilgi alabilir, randevunuzu hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

× Whatsapp