Implant

Özel Hedef Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri, implant tedavisi de dahil olmak üzere çeşitli diş tedavileri sunmaktadır. İmplant tedavisi, eksik dişlerin yerine yapay dişler yerleştirilmesi işlemidir. Bu tedavi, diş implantının çene kemiği içine yerleştirilmesi ve daha sonra kemikle birleşmesi sürecini içerir.

Özel Hedef Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri’ndeki implant tedavisi, diş hekimleri tarafından hassasiyetle gerçekleştirilir. Tedavinin doğru bir şekilde yapılması, implantın uzun ömürlü olmasını sağlar. İmplantlar, doğal dişlere benzer şekilde görünür, işlev görür ve uzun süreli bir çözüm sunarlar.

Özel Hedef Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri’ndeki diş hekimleri, her hastanın tedaviye özgü ihtiyaçlarına göre tedavi planları oluştururlar. İmplant tedavisi öncesinde, diş hekimleri hastanın genel sağlık durumu ve dişlerinin durumu hakkında ayrıntılı bir değerlendirme yaparlar. Bu değerlendirme sonrasında, implant tedavisi için uygunluğa karar verilir ve tedavi planı hazırlanır.

Özel Hedef Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri, son teknoloji ekipmanları ve tecrübeli diş hekimleriyle birlikte, implant tedavisi konusunda da yüksek kaliteli hizmet sunmayı hedeflemektedir. Bütün yerli ve yabancı implant markaları arasında tercihinizi yapma olanağı sağlayan Özel Hedef Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri’nde implant tedavisine garanti veriyoruz. İşlem sonrasında yaşayabileceğiniz herhangi bir olumsuzlukta yine bizler yanınızdayız.

Implant hakkında sıkça sorulan sorular

Diş eksikliği olan ve çene kemiği gelişimi tamamlanmış 18 yaş üstü herkese implant yapılabilir. Genel sağlık durumu iyi olan ve diyabet, kalp hastalığı gibi kronik hastalıkları kontrol altında olan kişiler de implant yaptırabilir.
İmplant tedavisi birkaç aşamadan oluşur: Planlama: Diş hekiminiz tarafından detaylı bir muayene ve röntgen çekimi yapılır. Cerrahi işlem: Lokal anestezi altında implantlar çene kemiğine yerleştirilir. İyileşme süreci: İmplantların çene kemiği ile kaynaşması 3-6 ay arasında sürer. Protez yapımı: İyileşme süresi tamamlandıktan sonra implant üstü protez yapılır.
İmplant tedavisi süresi birçok faktöre bağlıdır, ancak genellikle 3 ila 6 ay arasında değişir. Bu süre, implantın kemikle kaynaşması ve iyileşmesi için gereklidir.
İmplantlar, uygun bakım ve düzenli kontrollerle birlikte uzun yıllar dayanabilir. Genellikle, implant tedavisi alan kişilerin implantları doğal dişler gibi uzun süre dayanabilir.

Uzman hekimlerimizden bilgi alın, randevunuzu oluşturun.

Whatsapp hattımızdan tedavilerimiz ile ilgili bilgi alabilir, randevunuzu hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

× Whatsapp